Ήττα στη Σύρο από τον Πάγο για την Α.Ε. Μυκόνου Β’

Χωρίς βαθμό ή βαθμούς επέστρεψε από τη Σύρο η Α.Ε. Μυκόνου Β’ που γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Πάγο. Ένα σκορ πάντως, που σύμφωνα με τον προπονητή της ομάδας μας Μάκη Πούλο, δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα που είχε το παιχνίδι καθώς η ΑΕΜ Β’ αδικείται από την έκταση που πήρε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Αργυρού.

Στην επανάληψη η ΑΕΜ Β’ προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα χωρίς να τα καταφέρει με αποτέλεσμα στο 65′ να γίνει το 2-0 με γκολ του Περρή. Ο ίδιος παίκτης με καταπληκτικό σουτ στο 80΄ στο… παραθυράκι του Μακρή διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής ήταν ο Αντώνης Καλόγερας με επόπτες τους Μαραγκό και Νομικό.

Α.Ο Πάγου (Φωτεινιάς): Βαρθαλίτης, Βουτσίνος, Αργυρός, Μιχάλοβιτς, Σπανός, Συριανός, Σκορδίλης, Ρούσσος Κ, Ρούσσος Α, Περρής, Ευαγγελόπουλος