Νίκη με 2-1 απέναντι στη Σαπφώ Μυτιλήνης για τη γυναικεία Α.Ε. Μυκόνου

Την 7η φετινή της νίκη με πολύ καλή εμφάνιση πήρε η γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου που επικράτησε με 1-0 της Σαπφούς Μυτιλήνης σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Άνω Μεράς. Το παιχνίδι ήταν αρκετά δυνατό μεταξύ δυο ιδιαίτερα ανταγωνιστικών ομάδων. Το μοναδικό γκολ πέτυχε η Αρμάου με πέναλτι λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτο ημιχρόνου. Το πέναλτι κέρδισε η Κανέλλου που ανατράπηκε από την τερματοφύλακα Αψάθα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να ισοφαρίσουν όμως οι παίκτριες του Δημήτρη Μανταφούνη με πάθος και άριστη διαχείριση του παιχνιδιού κράτησαν ως τη λήξη το υπέρ τους αποτέλεσμα ανεβαίνοντας έτσι στους 21 βαθμούς!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Χουλιάρα Π.

ΑΕ Μυκόνου (Μανταφούνης): Κοντιζά Ι., Γιαννοπούλου, Γκέλου, Σκαμπαρδώνη, Αρμάου, Τσιούκρα, Πατεράκη, Γιαννούλα, Κανέλλου, Πρέκα, Ματρίσι

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μπουτούρη, Αντύπα, Αδάμ, Κουκά, Χαρδαλούπα, Κουκά, Κουσαθανά, Βερβέρογλου, Γαλάτη

Π.Σ.Γ.Μ. Σαπφώ (Καραϊσκάκης): Αψάθα, Κούρτη, Ψωμαδέλη, Κατρακάζα Δ., Κατρακάζα Ε., Ασημίνου Α., Βούρου, Χατζηχαραλάμπους, Τζίνη, Κατσαρά, Νασιούδη

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Σπανού, Δαγκλή, Σωμαράκη