Νικηφόρο πέρασμα από τη Σύρο για την Κ16 της Α.Ε. Μυκόνου

Άλλη μια πειστική και ελπιδοφόρα εμφάνιση για την Κ16 της Α.Ε. Μυκόνου που επικράτησε με 5-0 εκτός έδρας του Νέου Α.Ο. Σύρου. Οι παίκτες του Γιάννη Καρατζά συνέχισαν έτσι τις υποχρεώσεις τους στην κατηγορία με νίκη πιστοποιώντας το ταλέντο τους αλλά και την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στις Ακαδημίες της ΑΕΜ.

Το σκορ άνοιξε ο Δακτυλίδης στο 13′ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με το αποτέλεσμα του αγώνα να μην αλλάζει ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές μπήκαν πολύ δυνατά και μέσα σε ένα δεκάλεπτο πέτυχαν τέσσερα γκολ. Συγκεκριμένα στο 50′ ο Παχατουρίδης έκανε το 2-0 και μετά από δυο λεπτά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ έβαλε και ο Μπάλα.

Το 4-0 έκανε στο 54′ και πάλι ο Δακτυλίδης για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 ο Κουτρούτσος!

ΝΕΟΣ ΑΟΣ ΣΥΡΟΥ (Ξενικάκης): Καπέλας, Καπέλλας Σ., Ξανθάκης, Μαραγκός, Γεπάκης, Συκουτρής, Ψαρός, Ξενικάκης, Νασίφ, Ραουζαίος, Αρακάς

Α.Ε. ΜΥΚΟΝΟΥ (Καρατζάς): Μπεσίρι, Χαλίλι, Ντρέου , Μιχάσι, Κουτρούτσος , Βεσσάι, Ρουστέμι, Μπάλα, Δακτυλίδης, Παχατουρίδης, Κοτσέλης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τζώρτζης, Κουκάς, Χασκάι, Σεράκι, Γιαννόπουλος, Ταχίρι