Ουσία και θέαμα από τη Κ15

Σπουδαία νίκη και εμφανίση για τους παίδες του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Α.Ο. Σύρου σήμερα το μεσημέρι στo Γήπεδο του Κόρφου υπό τη παρουσία αρκετών φιλάθλων στις εξέδρες. Παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα και χάνοντας σωρεία ευκαιριών για μεγαλύτερο σκορ επικράτησε άνετα με το ευρύ 5-0 του Α.Ο. Σύρου και έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ κοντά στη πρόκριση στο φάιναλ φορ, έχοντας μάλιστα και ένα ματς λιγότερο από τη Σύρος 2002 που είναι με ένα βαθμό μπροστά πρώτη στη βαθμολογία.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Δακτυλίδης (7′), Δάρας (39′), Κάνιουρας (59′), Ζουγανέλης (64′), 80+4 (Μπομπάι)

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): ΨΥΛΛΙΑΣ, ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ, ΧΟΤΖΑ, ΣΙΩΖΟΣ, ΤΣΑΝΗ, ΝΤΑΟΥΝΤ, ΠΑΤΣΑΝΙ, ΚΑΝΙΟΥΡΑΣ, ΔΑΡΑΣ, ΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ, ΜΠΟΜΠΑΙ. ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ, ΜΠΑΤΣΚΑ, ΠΑΝΤΑΖΟΓΛΟΥ, ΜΠΟΥΡΝΤΕΝΗΣ, ΖΩΓΡΑΦΟΣ, ΞΥΔΑΚΗΣ

Α.Ο. Σύρου (Ζαχαρίου): ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ, ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΟΚΜΑΚΗΣ, ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ Ζ., ΤΟΜΑΗΣ, ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ Ι., ΜΠΟΜΠΟ, ΡΟΣΟΛΑΤΟΣ, ΠΡΕΚΑΣ, ΑΡΑΚΑΣ, ΡΟΥΣΟΥΝΕΛΟΣ. ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΖΙΟΥ, ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ, ΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΑΡΞΙΡΑΣ, ΜΑΥΡΗΣ, ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ, ΡΟΓΓΟΤΗΣ

Οι σημαντικότερες φάσεις του αγώνα

ΕΝΑΡΞΗ 15:04

1′ Σουτ του Δάρα λίγο πάνω από το οριζόντιο του Πρίντεζη

7′ 1-0. Κλέψιμο του Δακτυλίδη από δεξιά και πλασέ στην απέναντι γωνία του Πρίντεζη

10′ Σουτ στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Πρίντεζη από τον Κάνιουρα, πέφτει και αποκρούει

13′ Κεφαλιά του Χότζα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πρίντεζη

16′ Σουτ στο γάμμα του Κάνιουρα επειτα από κόρνερ, εντυπωσιακή απόκρουση του του Πρίντεζη

17′ Πλασέ του Τσάνη από κοντά έπειτα από κόρνερ του Κάνιουρα, αποκρούει ο Πρίντεζης και η μπάλα καταλήγει κόρνερ

24′ Τετ α Τετ ο Δακτυλίδης πλασάρει λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Πρίντεζη

26′ Ο Νταούντ πλασάρει και η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

28′ Σέντρα σουτ του Κάνιουρα, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Πρίντεζη

31′ Σουτ του Δακτυλίδη, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι, στη πλάτη του Πρίντεζη και καταλήγει κόρνερ

34′ Μονοκόματο σουτ του Μπόμπο λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Ψύλλια

36′ Κεφαλιά του Δάρα από κοντά λίγο άουτ

37′ Εντυπωσιακό σλάλομ του Δακτυλίδη από δεξιά δίνει πάσα πάρε βάλε στο Δάρα στο πέναλντι. Αποτυγχάνει να πλασάρει αυτός και χάνει σίγουρο γκολ

38′ 2-0. Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Δάρα επειτα από σέντρα του Δακτυλίδη από αριστερά

15:44 ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

16:00 ENΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ ΑΛΛΑΓΗ ΑΟΣ Ο Ζίου στη θέση του Αρακα

48′ Φάουλ απευθείας του Δακτυλίδη η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πρίντεζη

49′ Σέντρα σουτ του Χότζα η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πρίντεζη

55′ Σουτ του Κάνιουρα αποκρούει ο Πρίντεζης η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ

57′ ΑΟΣ αλλαγή το 14 στη θέση του Ανανιάδη

59′ 3-0. Πλασέ του Κάνιουρα στην αριστερή γωνία του Πρίντεζη

61′ ΑΟΜ αλλαγή ο Πανταζόγλου στη θέση του Σιώζου και ο Καλογεράς στη θέση του Αρμπερ

63′ Σουτ του Δακτυλίδη λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Πρίντεζη

64′ 4-0. Μακρινό σουτ από δεξια του Ζουγανέλη η μπάλα στη δεξιά γωνία του Πρίντεζη

66′ ΑΟΣ αλλαγή το 13 στη θέση του 5

66′ ΑΟΜ αλλαγή ο Μπουρντένης στη θέση του Ψύλλια και ο Μπάτσκα στη θέση του Ζουγανέλη

67′ ΑΟΣ αλλαγή ο Καζαντζάκης στη θέση του Πρίντεζη

68′ ΑΟΜ αλλαγή ο Μακρής στη θέση του Τοκμάκη

68′ ΑΟΜ αλλαγή ο Βαμβακούσης στη θέση του Ανανιάδη

70′ Γκολ του Δάρα με γυριστό βολέ, ακυρώνεται ως οφσάιντ

75′ Γκολ του Δάρα με κεφαλιά ψαράκι, ακυρώνεται ως οφσάιντ

80′ Ο διαιτητής δίνει 4 λεπτά καθυστερήσεις

81′ Σουτ του Μπομπάι η μπάλα λίγο άουτ

85′ 5-0 Σουτ του Μπομπάι μέσα στη μεγάλη περιοχή η μπάλα στη δεξιά γωνία

16:49 Λήξη αγώνα