K14: Εκτός έδρας “τρίποντο” στη Σύρο

Η ομάδα Κ14 γύρισε με το “τρίποντο” της νίκη από τη Σύρο καθώς νίκησε με σκορ 0-6 του Κανονιέρηδες

Το σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό ο Τσόπελας και ένα λεπτό αργότερα έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 7′ σουτ έκανε το 0-3.

Στο δεύτερο και πιο συγκεκριμένα στο 50′ ο Ζουγανέλης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 52′ ο Νταφούλης έκανε το 0-5. Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Τσιφούτης με ένα πολύ ωραίο σουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Νομικό Ν., Ρούσσος Σ.

Κανονιέρηδες Σύρου (Τζώρτζης Γιάννης): Κουρκουμαρής, Μακρυωνίτης, Μαραγκός Γ., Καλλιακάτσος, Καλλίγερος, Νομικός Π., Νομικός Β., Χάμζα, Καραγιάννης, Ρούσσος, Καμπάνης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μεντρί, Βλάμης, Βλάχος, Ρηγούτσος

Α.Ο. Μυκόνου (Μάκης Πούλος): Ρουμελιώτης, Ασράμ, Ζουγανέλης, Κυριαζίδης, Ντάτσι, Κοδέλι, Τσόπελας, Μπεσίρι, Νταφούλης, Μπάλας, Τσιφούτης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παπαδημιτρίου, Πετάι, Τόλιας