Εξαιρετική παρουσία των αθλητών του Α.Ο. Μυκόνου στον 39ο Μαραθώνιο της Αθήνας

Εξαιρετική παρουσία με πολύ καλά πλασαρίσματα πραγματοποίησαν οι αθλητές στίβου του Α.Ο. Μυκόνου στον 39ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας που είναι ταυτόχρονα και Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Ο Δήμος Μαγγίνας τερμάτισε 12ος σε 2 ώρες 32′ 32” και ο Βασίλης Μπάκας 22ος σε 2 ώρες 36’18”.

Επίσης Αλέξανδρος Μπόλιας πήρε την 36η θέση σε χρόνο 2 ώρες 43′ 33”. Ο Συριανός δρομέας λόγω εργασίας είχε σταματήσει για 5,5 μήνες την προπόνηση και περιορίστηκε σε προετοιμασία μόλις έξι εβδομάδων.

Παρόλ’ αυτά κατάφερε να κάνει ατομικό ρεκόρ αυθεντικής διαδρομής και να καταταγεί 5ος στην ηλικιακή κατηγορία των 40-44.

Καταπληκτική εμφάνιση επίσης και από την Κατερίνα Ασημακοπούλου που τερμάτισε 2η στις γυναίκες με χρόνο 2 ώρες 50′ 25”.