Ήττα… με χρήσιμα συμπεράσματα!

H ομάδα μας αν και έδειξε ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό ματς της προετοιμασίας, απέναντι σε μια πιο προετοιμασμένη ομάδα όπως είναι ο Χαραυγιακός, όμως ηττήθηκε με 1-0.

Ο Α.Ο. Μυκόνου πίεζε από το πρώτο λεπτό του αγώνα όμως οι φιλοξενούμενοι όμως θα καταφέρουν να προηγηθούν στο 40’ καθώς ο Κολοβός κατάφερε να σκοράρει μετά από διπλή προσπάθεια. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνάτα και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δε κατάφεραν να ισοφαρίσουν ενώ από το 60’ και μετά οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές, με τον Θεοφύλακτος Παχατουρίδη να χρησιμοποιεί πολλά παιδιά από τις ακαδημίες.

Α.Ο. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Δεληγιώργου, Ράγια, Ξένος, Καρατζάς, Τόμπρος, Μπάμπακαρ, Αμπαδίνης, Παπαδόπουλος, Σερέπας, Πανέτας, Χιλάι Αγωνίστηκαν και οι: Μουδίδης, Βερώνης Κ., Τριανταφύλης, Χαράλαμπος, Όλσι, Μελέτης, Μπομπάι