Μεγάλη νίκη για την Κ16 στη Σύρο!

Την εκτός έδρας νίκη κατάφερε να πάρει η Κ16 στη Σύρο καθώς κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-1 απέναντι στη Σύρο 2002 και να “πιάσει” στη κορυφή τον Αίαντα Σύρου με 9 βαθμούς.
Οι ποδοσφαιριστές του Μάκη Πούλου  πίεζαν από το πρώτο λεπτό και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν.  Όμως στο 37′ ο Φρατζεσκάκης να μετά την πολύ καλή πάσα του Κολογερά και πέρασε ακόμα και τον τερματοφύλακα έκανε το 0-1 για την ομάδα του.  Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός ο Καλόγερας έχασε ακόμα μία ευκαιρία στο 54′ να σκοράρει και ένα δεύτερο γκολ όμως τελικά η Κ16 μας “απέδρασε” από τη Σύρο με τους 3 βαθμούς.
Η Σύνθεση μας
Α.Ο. Μυκόνου ( Πούλος): Ψύλλιας, Καφεντζής, Κουσαθανάς, Πάπα, Δάρας, Ξυδάκης, Ζουγανέλης (80′ Γκελάι), Καραγιαννόπουλος (64′ Κοντιζάς), Καλόγερας(83′ Μπαστούνα), Μιχίλι, Φρατζεσκάκης (73′ Μίνο)