Νίκη με χατ τρίκ του Πανέτα!

Με ένα καταπληκτικό Δημήτρη Πανέτα η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-0 επί του Αίαντα Σύρου.

Ο Πανέτας σκόραρε μόλις στο 14ο λεπτό, καθώς βρέθηκε απέναντι στον Καρποδίνη και με πλασέ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του και στη συνέχεια πέτυχε ακόμα ένα τέρμα στο 28′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Θεοφύλακτου Παχατουρίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό κατάφεραν και “κλείδωσαν” αυτή τη πολύτιμη νίκη στο 83΄ και πάλι με τον Πάνετα που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των Συριανών και με σουτ λόμπα νίκησε τον Καρποδίνη κάνοντας κάπως έτσι το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της ομάδας μας

Α.Ο. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Σαββόπουλος, Μπαλλής (59′ Πατσάνι), Παπαδόπουλος (34′ Μπομπάι), Τόμπρος, Καρατζάς, Καραϊνδρος (73′ Βαρουξής), Αμπαδίνης (80′ Παλάσης), Ράγια, Μπάμπακαρ, Αλεξανδρόπουλος, Πανέτας