ΡΟΥΒΑΣ – Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ 1-0

Ατυχη στάθηκε για ένα ακόμα ματς η ομάδα μας. Αν και έπαιξε πολύ καλά και έχασε ευκαιρίες για γκολ τελικά ηττήθηκε από τον Ρούβα στην Κρήτη με 1-0. Το γκολ το δεχθήκαμε στο 25′, πέντε λεπτά μετά το δοκάρι του Βλαχόπουλου. Αν το σουτ του Θεόφιλου κατέληγε στα δίχτυα ίσως να είχαμε διαφορετική εξέλιξη στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες μας ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα πάρει άνευ αγώνος τους τρεις βαθμούς με τον Εθνικό Αστέρα, καθώς η ομάδα αυτή έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ρούβας(Αντώνης Καλογεράκης): Σαμαριτάκης, Ρουμπάκης, Τζιράκης, Αργυράκης, Ανυφαντάκης(23′ λ.τρ. Καλεμάκης), Πετράς, Πουλάκης(46′ λ.τρ. Τζανάκης), Αντωνάκης, Φουκαράκης, Τριανταφύλλου(80′ Κλωνάρης), Παντελής

Μύκονος(Γούλας-Δάρας): Πουλάκης, Μύρτινας, Βλαχόπουλος, Καρατζάς, Κουκάς, Καρπαθάκης, Γιογιός, Ούσα, Παππάς, Λαλαής (71′ Βαλαμούτης), Μπάτσι (65′ Καρράς).