Με κάθε επισημότητα και τιμή έγινε η κατάθεση στεφάνων σε Άνω Μερά και στη Χώρα της Μυκόνου στο πλαίσιο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου!
Εκτός από μαθητές στεφάνι στη μνήμη των πεσόντων Ελλήνων κατέθεσαν η Δημοτική και Περιφερειακή Αρχή καθώς και τα Σώματα Ασφαλείας. Από πλευράς του Δήμου Μυκόνου η κατάθεση έγινε στο μνημείο Ηρώον στην Άνω Μερά από τον πρόεδρο της Α.Ε. Μυκόνου και Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών Αλέξανδρο Κουκά. Η κατέθεση στεφάνων στη Χώρα πραγματοποιήθηκε στο άγαλμα της Μαντούς με δεκάδες κόσμου να δίνουν των παρών και στο τέλος της τελετής όλοι μαζί να ψάλουν τον Εθνικό μας Ύμνο!
![](https://www.aemykonou.gr/wp-content/uploads/2022/10/ALEK-STEF-6-690x518.jpg)
![](https://www.aemykonou.gr/wp-content/uploads/2022/10/ALEK-STEF-1-690x518.jpg)
![](https://www.aemykonou.gr/wp-content/uploads/2022/10/ALEK-STEF-5-690x518.jpg)