Ιδιαίτερα φέτος οι προσδοκίες μας μεγαλώνουν,καθώς η επίμονη δουλειά του Ενωσιακού προπονητή αναμένεται να φέρει αποτελέσματα.
Ο Γ. Μοστράτος έχοντας κερδίσει όλους τόσο με τις συστηματικές προπονήσεις,τις διά ζώσης επαφές με σχεδόν όλα τα νησιά και κυρίως με το αίσθημα γνώσης και δικαιοσύνης που έχει εμφυσήσει, έχει καταφέρει να εμπνεύσει τα παιδιά και να τους μεταδώσει την ανάλογη σοβαρότητα και νοοτροπία.
Οι ομάδες μας όπως κάθε χρόνο θα αντιμετωπίσουν τις αντίστοιχες ομάδες των Ενώσεων Χίου, Σάμου, Λέσβου και Δωδεκαννήσου.
Αξιοσημείωτη η κλήση παιδιών από διαφορετικά νησιά και ιδίως από την Σαντορίνη,που δεν υπήρχαν τα προηγούμενα χρόνια και είναι αποτέλεσμα της προσωπικής εκτίμησης του προπονητή μέσα από τις προπονήσεις που έγιναν σε ξεχωριστά σε διαφορετικά νησιά .
ΚΛΗΣΕΙΣ
Κ15
ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ
Καραμολέγκος Λευτέρης 2002
Ξαγοράρης Βαγγέλης 2002
Λιέας Μάρκος 2002
Βαμβακούσης Γιώργος 2002
Σούμπιτιτς Αντώνης 2002
Τσούκε Άγγελος