“Διπλό” στην Τήνο με πολύ καλή εμφάνιση για την Κ12

Σημαντική νίκη με πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα Κ12 ΑΟ Μυκόνου στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου.

Η ομάδα μας παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε να προηγηθεί στο 10΄ με τέρμα του Δημητσάντου ενώ μετά από 4 λεπτά ήρθε η ισοφάριση με τέρμα του Βιδάλη.

Στο 2ο ημίχρονο οι πιτσιρικάδες της Μυκόνου ανέβασαν ρυθμό και σκόραραν δύο γκολ με τον Δηματσάντο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 38′ και 43′. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε με δικό του τέρμα ο Βαρβούνης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Βαρδακαστάνης και Παπαγεωργίου

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Φραγκούλης, Μινάρδος, Χύσα, Λούβαρης, Βιδάλης, Κιουρισόγλου, Σουμπασάκος, Βιδάλης Μ., Παράσχος

Αγωνίστηκαν και οι: Αλβέρτης, Κρισέλ, Χύσα Ο., Κάστο Σαντοριναίου

ΑΟ Μυκόνου (Πούλος): Πάγια, Γεωργίου, Μαλάμης, Γκιάτα, Δημητσάντος, Πολυχρωνίου, Βαρβούνης, Ντολακάι, Κουσαθανάς

Αγωνίστηκαν και οι: Δάντος, Μέτσο, Παπαϊωάννου, Σταφανάκης, Δεγαϊτης, Μπαϊράμι, Ρέτσας