Εκλεισε με ήττα την φάση των ομίλων η Κ18

Την ήττα με 1-2 γνώρισε σήμερα η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Αίαντα Σύρου. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έπαιξαν η απουσία βασικών παιχτών που έλειπαν λόγω της σχολικής εκδρομής, δεύτερον η ατυχία στο να μετουσιώσουν σε γκολ τις πολλές ευκαιρίες που είχαν και τέλος η λάθος συνεννόηση μεταξύ τερματοφύλακα και άμυνας στη φάση που οδήγησε σε αυτογκολ στο 71′ και στο τελικό 1-2. Βαθμολογικά αυτή η ήττα δεν επηρέασε τίποτα καθώς ήδη ο Α.Ο. Μυκόνου με τη νίκη του 1-5 επί του Α.Ο. Πάγου είχε ήδη περάσει σαν πρώτος από τον όμιλο αλλά όσο να’ναι το τέλος της αναμέτρησης βρήκε απογοητευμένους τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας γιατί θεώρησαν πως δεν άξιζαν την ήττα βάση εικόνας μέσα στο γήπεδο. Το μοναδικό τέρμα της ομάδας μας πέτυχε ο Μπομπάι σε πλασέ στη κίνηση έπειτα από βολέ του Ψύλλια στο 5ο λεπτό, δύο λεπτά μετά του 0-1 του Αίαντα με σκόρερ τον Μπάιλα.

Πλέον η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου προετοιμάζεται για το Φάιναλ Φορ της ανάδειξης του πρωταθλητή Κυκλάδων

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Βαρθαλίτης με βοηθό την κ. Κουκά

Συνθέσεις

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Ψύλλιας, Παλάσης, Χότζα, Τσάνης, Πλάκα, Νταούντ, Βερώνης, Ξυδάκης, Δάρας, Κάνιουρας, Μπομπάι

Αγωνίστηκαν και οι: Κατρατζόπουλος, Καλόγερας, Πατσάνι, Μπουρντένης, Σιώζος, Μιχίλλι, Μπάτσκα

Αίαντας Σύρου (Βάσσαλος): Καλμπουράκης, Γεράρδης, Καραμολέγκος, Βουτσίνος, Πρίντεζης, Αιγιάλης, Ξαγοράρης, Λιέας, Μπάιλας, Σκορδίλης,

Αγωνίστηκαν και οι: Γαληνός, Ρεϊτης, Σούμπιτσης, Πρίντεζης, Καραβέλας, Λαζαρίνος