Ηττα για τους παίδες στο ντέρμπι

Tην ήττα με 0-3 γνώρισε σήμερα η ομάδα παίδων του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στην Α.Π. Σύρος 2002. Οι συριανοί ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχαν τρία τέρματα στο 13′ (Φώσκολος Δ.Μ.), στο 19′ (Bufi R.) και το 30′ (Lelas B.), καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ισορρόπησε το ματς, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας για τη προσπάθεια, απέναντι σε μια ομολογουμένως πάρα πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα που μην ξεχνάμε πως η πλειονότητα των παιχτών τους είναι γεννηθείς το 2001 και το 2002, ενώ αντίθετα οι δικοί μας είναι μικρότεροι σε ηλικία. Η ήττα είναι μες το πρόγραμμα και δεν πρέπει να απογοητεύονται. Εχουν όλο το μέλλον μπροστά τους

Πολύ καλή η διαιτησία του κύριου Βακόνδιου Μ.

ΑΟ Μυκόνου (Πούλος Ε.): Ψύλλιας Π., Κουσαθανάς Γ., Πάπα Β., Κανιούρας Ν., Τσάνη Γ., Σιώζος Π., Καραγιαννόπουλος Γ. (46′ Γεωργάκης Ι.), Ξυδάκης Ν., Δάρας Θ. (45′ Καλογεράς Ι.), Δακτυλίδης Α.

Α.Π. Σύρος 2002 (Κάμπαξης Δ.): Μαρουδιάς Α., Lelaj K., Μαρουδιάς Ν., Δριμάλας Ν., Συργιάνης Α., Βλαχόπουλος Π. (25’Aνδρεαδάκης Β.), Σιγάλας Δ. (68′ Κουβέλης Ι.), Lelaj B., Φώσκολος Α. Μ. (63′ Κανακάρης Π.), Κωνσταντινίδης Μ. (46′ Ανδρεαδάκης Β.), Buei R. (56′ Ξανθόπουλος Ε.)