Θρίαμβος για τους παίδες στο ντέρμπι

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση οι παίδες του ΑΟ Μυκόνου κέρδισαν 3-0 τον Αίαντα και τον έπιασαν στη δεύτερη θέση. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και για τις δύο ομάδες. Η ομάδα μας αν και με κόντρα τον αέρα κατάφερε να προηγηθει με εκπληκτικό τέρμα του Τσάνη στο 26′, ο οποίος πήρε την μπάλα από την άμυνα και πέρασε τους πάντες και τα πάντα πριν πλασάρει εύστοχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Μυκόνου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 52′ με τον Μπομπάι (πλασέ έπειτα από ωραίο συνδυασμό) και στο 56′ με τον Σιώζο (ψιλοκρεμαστό πλασέ σχεδόν από το κέντρο) έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη.

ΑΟ Μυκόνου (Πούλος Ε.)

Ψύλλιας, Κουσαθανάς (48′ Γεωργάκης), Πάπα, Κάνιουρας, Τσάνη, Καλογεράς (26′ Καραγιαννόπουλος), Ξυδάκης (53′ Καφεντζής), Μπομπάι, Δακτυλίδης, Δάρας

Αίας Σύρου (Βουτσίνος Ν.)

Κωσταρίδης, Σκορδίνης (50′ Ευθυμίου), Κοτσιπιτσίνης, Καραμολέγκος (65′ Βαρθαλίτης), Βουτσίνος Μ., Πρίντεζης, Βαμβακούσης (36′ Λαζαρίνος), Γεράρδης, Μαραγκός, Βαρθαλίτης, Παράβαρος (65′ Βενέτης)