Bαριά ήττα στη Σαντορίνη

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Α.Ο. το Σάββατο στη Σαντορίνη απέναντι στη Λάβα Εμπορείου

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε δοκάρι με το Σερέπα και έχασε κάποιες ευκαιρίες πριν και αφού δεχθεί το γκολ στο 36′ από τον Νικολάου ωστόσο το σκορ έληξε 1-0. Με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου ο κ. Παχατουρίδης έκανε δύο αλλαγές με σκοπό να γυρίσει το ματς ωστόσο το γκολ του Στρατηγάκη στο 66′ δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση. Στα επόμενα λεπτά ο Α.Ο. Μυκόνου προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι και στις καθυστέρησεις του αγώνα δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Αγκαράι για το τελικό 3-0. Με αυτή την ήττα ο Α.Ο. Μυκόνου έμεινε πίσω 8 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Α.Ο. Σύρου και τώρα τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ για την διεκδίκηση του τίτλου.  Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 6/9 με την Ανω Μερά στο γήπεδο του Κόρφου στις 15.00. Η ομάδα μας έχει τους παίχτες και την προσωπικότητα να γυρίσει την κατάσταση στα επόμενα παιχνίδια και ελπίζουμε να το καταφέρει.