Eχασε την ευκαιρία να κάνει ξέγνοιαστο Πάσχα

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχθηκε ο Α.Ο. Μυκόνου με αντίπαλο τον Α.Ο. Σύρου σήμερα στο γήπεδο του Κόρφου. Σε ένα ματς που είχε αρκετές κλασσικές ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς εν τέλει έμεινε στην ισοπαλία. Πλέον στο επόμενο παιχνίδι με τον Παμμηλιακό στις 14/4 θέλει νίκη ή ισοπαλία για να μην μπει σε περιπέτειες

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα ήταν οι εξής

Στο 12ο λεπτό σε γύρισμα του Μαραγκού για τον Συριανό έκλεψε την μπάλα ο Ελ Μπαντρί αλλά το πλασέ του σταμάτησε στο δοκάρι του Α.Ο.Σ.

Στο 14ο λεπτό σουτ του Eλ Μπαντρί έδιωξε σε κόρνερ πάνω από την γραμμή ο Τερόλη. Ο επόπτης Μουτάφης έδειξε γκολ ωστόσο ο Μαραγκός είχε διαφορετική άποψη.

Στο 28ο λεπτό μακρινό σουτ του Σαγγινέτου έδιωξε σε κόρνερ ο Σαραντάκος.

Στο 45ο λεπτό κεφαλιά του Ραμπαβίλα έδιωξε πάνω απο την γραμμή σε κόρνερ ο Αμπαδίνης.

Στο 65ο λεπτό έξοχος συνδυασμός μεταξύ Ντένις, Βαλαμούτη και Μύρτινα με τον τελευταίο να σκοράρει με πλασέ για το 1-0.

Στο 68ο λεπτό ο Πανέτας έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-0 ολομόναχος με τον Συριανό αλλά το σουτ που έκανε κατέληξε άουτ.

Στο 87ο λεπτό μετά από πλάγιο του Μαραγκού ο Μουράι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαραντάκου που είχε πραγματοποιήσει λανθασμένη έξοδο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΟ Μυκόνου (Παχατουρίδης): Σαραντάκος, Ντένις, Αργυρίου, Βαλαμούτης, Μπαλλής, Πανέτας (82′ Ράγια Ρ.), Ελ Μπαντρί (58’Λάβδας), Μύρτινας, Κουκάς, Βλαχόπουλος, Αμπαδίνης

Α.Ο. Σύρου (Βαρθαλίτης): Συριανός, Μανουδάκης, Τερόλλης, Παπαδάκης, Μαραγκός, Μπαλόπητας (73′ Μουράι), Σαγκινέτος (95′ Κόκκαλης), Ξυγκάκης, Ραμπαβίλας, Καπλάνης (76′ Αργυρόπουλος), Σέχου

Δαιτητής ήταν ο Μαραγκός Ν. με βοηθούς τους Μουτάφη Α. και Βάσαλο Λ.