Iσόπαλη η Κ13 με τον Αίαντα

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Κ13 του Α.Ο. Μυκόνου με την αντίστοιχη του Αίαντα Σύρου με τον Μιγκέλ Μίνο να ισοφαρίζει για την ομάδα μας στις καθυστερήσεις του αγώνα

Στο πρώτο ημίχρονο η ζέστη ήταν αφόρητη και δυσκόλεψε τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Στο 17′ ο Θεοδώρου και στο 26′ ο Καραγιαννόπουλος έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τετ ατ τετ να  βάλουν την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίαντας έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί όταν από εκτέλεση φάουλ με κεφαλιά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Χιουσενάι ο οποίος στην επαναφορά κατάφερε να αποκρούσει το σουτ που επιχείρησαν οι συριανοί. Στην επόμενη φάση ευτύχησαν να προηγηθούν με σουτ έξω από τη περιοχή. Λίγο πριν το τέλος οι Μίνο και Πετράι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με τετ ατ τετ. Εν τέλει ο Μίνο στο 78′ κατάφερε στη τελευταία φάση του αγώνα να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1. Επειτα από αυτό το αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες πέρασαν αγκαλιά στο φάιναλ φορ.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Χιουσενάι, Καφεντζής, Κουσαθανάς, Πάπα, Γκελάι, Ξυδάκης, Φρατζεσκάκης (65′ Μίνο), Λούλα (50′ Κοντιζάς), Καραγιαννόπουλος (45′ Πότσης), Πετράι (75′ Ρέτσι), Θεοδώρου