A.O. Πάγου – Α.Ο. Μυκόνου 1-3 (Πρωτάθλημα Νέων)

Με ακόμα μια σπουδαία εμφάνιση οι Νέοι του Α.Ο. Μυκόνου επέστρεψαν για τα καλά στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος νικώντας με 1-3 μέσα στον Α.Ο. Πάγου. Εκμεταλλευόμενος την ήττα με 2-3 του Αία Σύρου από τον ΠΑΣ Τήνου (τον οποίο υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική), πλέον ισοβαθμεί στην 2η θέση με την ομάδα της Σύρου (την οποία κέρδισε την προηγούμενη αγωνιστική).

Στα του αγώνα, Ο Ασλάνι στο 36’ έκανε το 0-1, που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο ο Ράγια στο 51’ έπειτα από κομπίνα σε κόρνερ έκανε δύο τα τέρματα της Μυκόνου (0-2). Στο 62′ ο Λυκούρης, με μία καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο ματς  κάνοντας το 0-3. Ο ΑΟ Πάγου προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς αλλά στο 78′ ο Πετάι απέκρουσε του πέναλντι του Κονδύλα. Εν τέλει μείωσαν σε 1-3 με τον Φώσκολο στις καθυστερήσεις, σκορ που ήταν και το τελικό του αγώνα.

Ο ΑΟ Μυκόνου που έπαιξε ποδόσφαιρο αξιώσεων μέχρι το 60΄είχε ευκαιρία να πετύχει ακόμα ένα τέρμα όταν στο 35’ σουτ του Ασλάνι σταμάτησε στο δοκάρι του Πρέκα.

Διαιτητές ήταν οι: Βαρθαλιτης Α., Νομικος Ν., Βασαλος Λ.

Συνθέσεις

ΑΟ Πάγου (Τσιάκαλος): Πρέκας, Δεσινιώτης, Βουτσίνος, Μιχάλοβιτς, Καραβέλας, Φώσκολος, Μπομπόσης, Ζαφείρας, Κονδυλας, Μαραγκός, Ρούσσος Κ.

Έπαιξαν επίσης οι: Φρέρης, Ρούσσος Ι., Μαυράκης, Ρούσσος Α., Βαμβακάρης, Βαρθαλίτης, Ρούσσος Μ.

ΑΟ Μυκόνου (Πούλος): Πετάι, Βερώνης Ε., Αναστασίου, Βερόνης Ο-Κ., Ράγια, Λυκούρης, Παλάσης, Δακτυλίδης, Hilas, Ασλάνι, Κάνιουρας.

Έπαιξαν επίσης οι: MatrisiLpeja, Σιώτος, Τσάνη, Κουβάτος Ν., Ξυδάκης, Κουβάτος I.